Zipline

Zipline Turu

Antalya Köprülü Kanyon'da Zipline;

Zipline denilince Adrenalin üst noktası keyif verici uçma hissi uyandırdığı söylenir. Zipline severler Parkurumuzun yüksek bir yerden, daha düşük noktaya, sağlam çelik halatlarla teknik malzemelerle koşum, Harness isminde katılımcılara emniyet kemerleri giydirilerek kendi kilonuzla orantılı ve yerçekiminin de yardımıyla çelik halat üzerinde ilerlemeye Zipline denilmektedir. zipline paket turlarımızın arasında yer almaktadır. daha önce böyle bir deneyim yaşamadıysanız almış olduğunuz tur paketinize ilave edebilirsiniz. uzun süren bir aktivite değildir genelde rafting veya canyoning turu satın alan misafirlerimiz tercih etmektedirler. katılım yoğunluğuna bağlı olarak yaklaşık aktivite 1 saat sürmektedir. Raftingo ekibiyle havada kaymaya varmısınız! teknik daha fazla detaylı bilgi almak istiyorsanız diyer sayfamıza göz atabilirsiniz.

Tekerlekli olan makaralarla, sağlam kopmayan özelliğe sahip çelik halatlara tutturularak hızlanması sağlanır. 350 – 450 metrelik bir Zipline hattında yaklaşık saate 60-70 km lik bir hıza ulaşılır (bahse konu olan bu hız Zipline hattının konum ve eğimiyle doğru orantılıdır).

Hattın sonunda yer alan yaylı bir fren sistemi veya otomatik fren sistemi yardımıyla yavaşlama ve durdurma sağlanır.

Dünyanın bilinen en uzun ve en yüksek hızlı Zipline parkuru Güney Afrika’da yer almaktadır. Yüksekliği tam 280 m olup uzunluğu ise 2 km dir. Ve en yüksek hıza saatte 160 km ye kadar ulaşmaktadır.

Ülkemizde irili ufaklı birçok Zipline parkuru bulunmaktadır. En büyük Zipline parkuru Antalya`nın Kemer ilçesinde olan ünü dünyaca bilinen ve binlerce yerli ve yabancı turistlerin katılım sağladığı Göynük Kanyonudur. Toplamda 1 km’lik parkur 4 ayrı hattan oluşturulmuştur. Siz sevgili Zipline severler için eşsiz doğa ve tarihi manzara eşliğinde Köprülü Kanyonda parkur alanları oluşturduk.

Detaylı bilgi için lütfen web sitemizde yer alan formu doldurabilir veya iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

WhatsApp Hemen Ara