Zipline: Antalya’da Maceraya Hazır Olun!

zipline

Zipline: Antalya’da Maceraya Hazır Olun!

Kelimenin tam anlamıyla ayaklarınızı yerden kesecek olan Zipline macerası sizleri bekliyor. Türkiye’de son yıllarda giderek yaygınlaşması dikkat çekiyor. Başlarda yalnızca yabancı turistler tarafından yapılsa da günümüzde yerli turistlerimiz de uçmanın verdiği adrenalin ve heyecanı yaşamak istiyor. Gerçekten de uçmaya eş değer bir duygu yaşayan Zipline Antalya ilinde yaygın olarak yapılıyor.

Her mevsim yapılabiliyor olması da bu sporu ön plana çıkarıyor. Yalnızca şimşek ve gök gürültülü havalarda yapılması uygun bulunmaz. Bunun haricinde yaz-kış Zipline heyecanını yaşamak mümkün! Bunun için yapılması gereken en önemli işlem ise önceden rezervasyon yaptırılması. Düzenlenen turlara yerli ve yabancı turistlerin oldukça yoğun bir ilgisi var. Bu sebeple de erken yer ayırtmayan kişiler bu aksiyondan yoksun kalabiliyor.

Zipline Antalya Turlarını Keşfedin

Ülkemizde Zipline’ın doğuş ve yükseliş yeri olarak Antalya ön plana çıkıyor. Özellikle yabancı turistlerin yoğun ilgisi ve başvurusu nedeniyle başlatılan turlara giderek artan yerli bir ilgi de bulunuyor. Buna bağlı olarak da Zipline Antalya turları her geçen gün daha da popüler hale geliyor.

Yazları spor ayakkabı, şort ve tişört gibi rahat kıyafetlerle yapılmaya oldukça elverişli bir spordur. Kışları ise kayak takımlarına benzer koruyucu elbiselerle yapılması önerilir. Yerden oldukça yüksekte yapılması nedeniyle Antalya Zipline turları kış mevsiminde soğuğu derinden  hissettirir.  Ancak bu şekilde koruyucu ekipmanlar yardımıyla yapılmasında hiçbir mahsur yoktur.

Güvenliğin ön planda olduğunu da ayrıca belirtmek gerekir. Kimi maceraperestler her ne kadar bu uçma hissini deneyimlemek istese de bu kadar yüksekte olmaktan dolayı endişe duyabilirler. Ancak Antalya Zipline turlarının en güvenli şekilde yapıldığı bilinmelidir. Makaraların düzenli kontrolleri ve bakımları yapılır. Ayrıca fren sistemleri de sıkça kontrol edilir.

Köprülü Kanyon Zipline İçin Ne Anlam İfade Ediyor?

En sade haliyle iki zirve noktası arasında uçma deneyimi olarak Zipline tanımı yapmak mümkündür. Çelik halatlar üzerinde gerçekleştirilmesi ve sürekli denetlenmesi sebebiyle güvenlik kaygıları bu sporda yerini heyecana bırakır.

Antalya’da bulunan Köprülü Kanyon mevkisi ise bu sporun en yaygın olarak yapıldığı yer olarak tanıtılabilir. Köprülü Çay üzerinde gerçekleştirilen Köprülü Kanyon Zipline turunda eşsiz manzaranın da tadını çıkarabileceksiniz. Doğal güzellikleri hiç bu açıdan görmediğinizi siz de kolayca fark edeceksiniz.

Zipline Fiyatları

Bu atraksiyonu yaşamak isteyen turistlerin merak ettiği konular arasında elbette Zipline fiyatları da yer almaktadır. Antalya’da Mavi Raft tarafından düzenlenen turlar, katılımcılarına uygun fiyatlar sunuyor. Elbette katılım yapılacak olan sezon ve yoğunluğa bağlı olarak bu rakamların değişmesi mümkündür.

Ayrıca Zipline turlarının yalnızca birkaç saniyelik uçmadan ibaret olmadığını da eklemek gerekir. Tahsil edilecek olan Antalya Zipline fiyatları içerisinde yemek ve yol gibi çeşitli masraflar da dahil olacaktır.  Bu açıdan bakıldığında kaçırılmayacak bir fırsat gibi görünür. Siz de bu macerada yerinizi almak için randevu almanız ve gelmeniz yeterli.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

WhatsApp Hemen Ara